Kabiny sanitarne do przedszkola – na co powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie zakupów?

Wpajanie dobrych nawyków to coś, o czym powinien pamiętać nie tylko każdy rodzic, ale też wychowawca. Niestety, wielu z nas zapomina często, że teoria nie zawsze zdaje egzamin, szczególnie, jeśli zignorujemy także część praktyczną. Nie inaczej jest w przypadku kabin sanitarnych do przedszkola, które stają się nierzadko pierwszym kontaktem najmłodszych z publiczną łazienką. Wybierając taki element wyposażenia budynku, powinniśmy pamiętać przede wszystkim, że toalety dla dzieci muszą być dostosowane do potrzeb swojej grupy docelowej. Oto, co powinniśmy zatem wiedzieć na ten temat.

Komfort eksploatacji

Dobre kabiny sanitarne do przedszkola nie powinny utrudniać dzieciom otwieranie ich. Wybierając wyposażenie łazienki, zwróćmy więc uwagę, na jakiej wysokości umieszczone zostały klamki. Niezwykle ważna jest tu także prywatność – maluchy są bowiem skłonne do żartów, które mogłyby poirytować inne dzieci, starające się załatwić swoje potrzeby. Z tego też powodu, wewnętrzna strona drzwi powinna być wyposażona w solidne zasuwy. Warto też upewnić się, że dana kabina posiada funkcję odblokowania drzwi po zewnętrznej stronie. Dzięki temu, opiekun będzie w stanie wydostać z niej dziecko, gdyby doszło do nieumyślnego zatrzaśnięcia się.

Nie zapominajmy o estetyce!

Pamiętajmy, że chociaż dorośli cenią sobie sterylną kolorystykę toalet, maluchy postrzegają otaczający je świat w zupełnie inny sposób. Z tego też powodu, kabiny sanitarne do przedszkola odznaczają się nierzadko przyjaznym wzornictwem, przedstawiającym chociażby zwierzątka. Tego typu estetyka znakomicie sprawdza się na terenie przedszkoli, zachęcając najmłodszych do wejścia do kabiny. Przeszukując dostępne oferty, warto też upewnić się, że interesujące nas elementy wykonano z płyty HPL. Odznacza się ona bowiem prostym czyszczeniem oraz wieloletnią estetyką, zapobiegając przy tym rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów.