Jakie zalety ma tapeta z włókna szklanego i gdzie warto je zastosować?

Tapeta z włókna szklanego to rodzaj okładziny ściennej o dużej trwałości i wytrzymałości może być ona alternatywą dla popularnych sposobów wykańczania pomieszczeń przy użyciu farb winylowych bądź tapet papierowych. Jakimi właściwościami wyróżnia się tapeta z włókna szklanego? Gdzie może być zastosowana?

Właściwości tapety z włókna szklanego

Jedną z podstawowych zalet zastosowania w pomieszczeniu tapety z włókna szklanego jest poprawa wentylacji budynku, ze względu na fakt, iż okładzina ta z jednej strony nie przyjmuje wody, a z drugiej umożliwia jej oddychanie. Może być zmywana, jest odporna na szorowanie, uderzenia zadrapania. Szacuje się, że jej trwałość dekoracyjna może sięgać nawet 30 lat.

Warto dodać, że tapeta z włókna szklanego występuje w kilku wariantach wykończeń struktury zewnętrznej. Możliwy jest zakup wyrobów o zróżnicowanej gramaturze oraz wzorze. Występują tapety gładkie, czy też o strukturze np. jodełki, drobnego/ grubego worka. Możliwość pomalowania jej na dowolny kolor sprawia, że z łatwością można dopasować ją do wystroju wnętrza.

Przykłady zastosowań tapet z włókna szklanego

Tapeta z włókna szklanego może być z powodzeniem stosowana zarówno na ścianach, drzwiach, jak i suficie, na niemal każdym materiale np. betonie, czy też płycie karton-gipsowej. Świetnie sprawdzi się w starszym budownictwie ze względu na doskonałe właściwości maskujące różnego rodzaju nierówności ścian bez wcześniejszego ich wykańczania. Wysoka jakość wykończenia sprawia, że nadają one prestiżowy wygląd wnętrzom, w których została położona. Tapeta z włókna szklanego to produkt idealny do stosowania jej w budynkach użyteczności publicznej, takich jak hotele, restauracje i inne.

Chcąc przywrócić czystość ścianom pokrytym tapetą z włókna szklanego, wystarczy przybrudzoną powierzchnie wytrzeć mokrą gąbką z niewielką ilością delikatnego detergentu jak np… płyn do mycia naczyń.