Urządzenia grzewcze stanowią podstawę nowoczesnych instalacji, zapewniających odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. Jednak, aby móc nadać temperaturę potrzebną w danym momencie należy wyposażyć urządzenie grzewcze w odpowiedni sterownik. Może on być zainstalowany na samym urządzeniu lub może także przyjmować formę urządzenia naściennego. Czym jest sterownik? Ile kosztuje? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Do czego służy sterownik do pieca?
Zanim zaczniemy wybierać sterownik konkretnego producenta na przykład engo, warto dowiedzieć się, jak działa takie urządzenie. Głównym zadaniem sterownika jest nadanie temperatury urządzeniu, który grzeje daną nieruchomości. Oczywiście sprzęt tego typu wyróżnia się znacznie większą funkcjonalnością. Na przykład może diagnozować błędy i monitorować poziom zużycia paliwa.
Co więcej, samo spalanie opału można również optymalizować, tak by poziom spalania był dostosowany do temperatury pomieszczenia. Ostatnia funkcja jest szczególnie pożądana przez nowoczesnych klientów, ponieważ pozwala ona wyeliminować problem przegrzania pomieszczenia.
Sterownik do urządzenia grzewczego – ile kosztuje?
Koszty, jakie poniesiemy w związku z zakupem sterownika, uzależnione są od jakości samego urządzenia. Jeśli wybierzemy renomowanego producenta engo, wtedy za sterownik trzeba będzie zapłacić od 300 do 400 zł. Bez trudu jednak można na rynku urządzeń grzewczych znaleźć sterowniki, kosztujące nawet 1000 zł. Jeśli kupujemy sterownik, warto kupić już go w zestawie z urządzeniem.
Ostateczna cena sterownika jest kształtowana przez liczbę funkcji i udogodnień. Sterowniki firmy engo, które można z pewnością klasyfikować do górnej półki urządzeń, mogą współpracować z urządzeniami klimatyzacyjnymi.
Jeśli zależy nam na pełnej funkcjonalności i wygodzie, warto wybrać urządzenie, które pozwala zmieniać temperatury w kilku pomieszczeniach. Niektórzy producenci oferują sterowniki, z których można korzystać za pomocą aplikacji komórkowej. Wtedy można wygodnie regulować temperaturę, nawet jeśli fizycznie nie ma nas w domu.