Czym są posadzki żywiczne i czy warto w nie zainwestować 

Czym są posadzki żywiczne i czy warto w nie zainwestować? 

Coraz częściej na rynku możemy zauważyć wiele ciekawych produktów, wykonanych za pomocą żywicy. Materiał ten został wykorzystany nie tylko do stworzenia elementów dekoracji wnętrz czy biżuterii, ale również w przemyśle budowlany np. jako posadzki żywiczne Warszawa

Tego typu materiały powstają na skutek połączenia kruszywa z różnymi rodzajami żywicy. Uzyskane w ten sposób substancje można z łatwością rozprowadzić na powierzchni naszego domu czy biura, nie martwiąc się o wszelkiego rodzaju krzywizny czy dziury w podłodze. Najczęściej do wykonania posadzek żywicznych wykorzystuje się żywicę akrylową, epoksydową oraz poliuretanową, a dzięki możliwości dodawania do niej różnego rodzaju kruszywa, możemy stworzyć na naszych posadzkach prawdziwe dzieła sztuki! 

Charakterystyka posadzek żywicznych

Żywica jest materiałem trwałym i wysoce odpornym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a jej wykorzystanie w przemyśle sprawia, że produkty takie jak np. posadzki żywiczne Warszawa również charakteryzują się tym co w żywicy najlepsze czyli trwałością i swego rodzaju funkcją ochronną naszej podłogi. Żywiczne mieszanki po wylaniu na podłogę wyrównują jej powierzchnię oraz wypełniają wszystkie ubytki, pęknięcia czy większe dziury, które mogą pojawić się na skutek wcześniejszej eksploatacji bez warstwy żywicy. Posadzki żywiczne Warszawa są gwarancją gładkiej, równej i niezwykle odpornej na uszkodzenia podłogi, którą możesz wykorzystać we własnym domu, ale również poza nim np. w pomieszczeniach firmowych. Dodatkowo, posadzki żywiczne są niezwykle łatwe w utrzymaniu, ponieważ do ich czyszczenia nie potrzebujemy specjalnych preparatów, a dzięki elektrostatycznej powłoce możemy cieszyć się zdecydowanie mniejszą ilością kurzu na jej powierzchni, niż w przypadku rozwiązań takich jak panele drewniane czy gumolit, które niegdyś można było zauważyć w większości domów. 

Czy warto inwestować w posadzki żywiczne do domu? 

Wykonanie posadzki z żywicy faktycznie jest stosunkowo dużą inwestycją dla wielu klientów. Jednak biorąc pod uwagę jej wytrzymałość i zalety, które dotychczas nie zostały obalone przez żadne wady tego nowoczesnego rozwiązania budowlanego, jest ono warte każdej ceny!