Wylewki jastrychowe

Decydując się na budowę domu czy też wykańczając swoje wnętrza, należy pamiętać, że podłoga musi zostać odpowiednio zabezpieczona, a także wszystkie warstwy wyłożone. Oprócz tradycyjnego betonu warto zdecydować się również na jastrych cementowy. Jastrych przyda się podczas każdego remontu, ponieważ jest to nic innego, jak wylewka podłogowa, którą daje się bezpośrednio na beton. Nazywa się też posadzką jastrychową, dzięki której całość prezentuje się naprawdę świetnie, a także pozwala na wyrównanie podłogi czy też stropu oraz stanowi jeden z popularniejszych materiałów wykończeniowych. Przypomina swoim wyglądem beton. Dlatego bardzo często wiele osób myśli, że na danej podłodze jest wyłącznie beton. Co można jeszcze powiedzieć o jastrychu cementowym? Zapraszamy serdecznie do przeczytania artykułu. 

Jastrych cementowy 

Jastrych cementowy to bardzo prosty do przygotowania oraz rozprowadzenia kompozyt samopoziomujący, który ma świetną konsystencję, która pomaga wypoziomować wszystkie nierówności na podłodze i zagłębia się w podłożu i też szczelnie wypełnia wszystkie przestrzenie pomiędzy rurkami grzewczymi. To, co wyróżnia jastrych cementowy to fakt, że bardzo szybko schnie i ma bardzo dużą wytrzymałość początkową jak i końcową. Daje też gładkość powierzchni bez konieczności zacierania. Oczywiście tego typu jastrychy są wyłącznie sprzedawane u polecanych sprzedawców. Co ciekawe, jastrychy także regulują poziom wilgotności, wzmacniaczy przyspieszaczy czy żywic. 

Warto pamiętać, że stosując jastrych cementowy najlepiej decydować się na tego typu produkty, które pozwalają szybko schnąć, aby można było położyć drugą warstwę, najlepiej stosować te, które pod chemicznie łączą się z cementem, a także nie potrzebują aż tyle wody, ponieważ Dzięki temu łatwiej odparowywują. 

Czy warto decydować się na położenie jastrychu cementowego? 

Warto decydować się na położenie jastrychu cementowego, ponieważ bardzo dobrze poziomuje on podłogę, a także sprawia, że jej powierzchnia jest gładka i świetnie się prezentuje. Tego typu posadzki można stosować zarówno w domu, jak i między innymi w garażu. Wyglądają na naprawdę idealnie betonowe posadzki, natomiast są nieco bardziej poziomujące. Każdy, kto szuka atrakcyjnego rozwiązania, powinien zdecydować się właśnie na ten typ.