Komercjalizacja nieruchomości – czym jest i jak przebiega?

Inwestycja w nieruchomości komercyjne jest obecnie jednym z najlepszych sposobów na stały dochód, który pozwoli nam na spokojne życie, bez obaw o kłopoty finansowe. Z tego też względu komercjalizacja nieruchomości stała się niezwykle ciekawym tematem dla wielu osób, którzy dotychczas nie byli zainteresowani rynkiem nieruchomości. Zanim jednak podejmiesz decyzje o zakupie lokalu i jego komercjalizacji, zapoznaj się z naszym artykułem, w którym dowiesz się czym tak naprawde jest komercjalizacja i jak przejść ten proces krok po kroku! 

Definicja komercjalizacji nieruchomości

Choć w polskim prawie nie spotkamy się z prawnie ustanowioną definicją komercjalizacji, na potrzeby klientów proces ten określa się jako czynności, które wykonywane są w celu maksymalizacji dochodów, uzyskanych z wszelkiego rodzaju działań odbywających się na terenie obiektu. Poziom komercjalizacji obiektu określa się w procentach. Zanim jednak będziemy mogli zarobić na wynajmie nieruchomości komercyjnej w Warszawie, musimy przejść przez proces komercjalizacji. 

Jak przebiega proces komercjalizacji? 

Przed podjęciem decyzji należy zrobić dokładną analizę rynku, a dokładniej mówiąc zapotrzebowania na wybrane branże, produkty, usługi, a także podaż nieruchomości komercyjne Warszawa wynajem. Warto zwrócić uwagę również na wysokości stawek czynszowych, ponieważ dzięki temu będziemy mogli dopasować naszą ofertę do obecnych warunków na rynku nieruchomości. Jednak najważniejszym krokiem w procesie komercjalizacji nieruchomości jest stworzenie odpowiedniej umowy, która obejmować będzie właściciela nieruchomości oraz podmiot korzystający z obiektu. 

Umowa musi być dopasowana do rodzaju nieruchomości, ale również branży, w której wybrany najemca ma działać. Do podstawowych form umów, które wykorzystywane są podczas komercjalizacji nieruchomości, zalicza się umowę najmu oraz umowę dzierżawy. 

Czy warto zając się komercjalizacją nieruchomości? 

Nieruchomości komercyjne Warszawa wynajem są obecnie źródłem dodatkowych dochodów dla wielu osób, jednak nie każdy posiada nieużywaną nieruchomość, którą może przekształcić w lokal komercyjny. Jeśli jednak możesz pochwalić się własną, nieużywaną przez Ciebie nieruchomością, wykorzystaj jej potencjał!